O nas

Naszym celem jest Twoje bezpieczeństwo w podróży, w pracy oraz domu.
Szczepimy, by chronić Twoje zdrowie i Twojej Rodziny. 

Planujesz wakacje, egzotyczny urlop, studia za granicą, podróżujesz w interesach? Jesteś studentem, pracownikiem pomocy humanitarnej lub pracownikiem sezonowym, a może chcesz skorzystać z udanego urlopu?

Zgłoś się do nas i skorzystaj z porad ekspertów!

Wiedza nie kosztuje, a gwarantuje bezpieczeństwo w podróży i możliwość skutecznego zabezpieczenia Twojego zdrowia.

Nasze CENTRUM SZCZEPIEŃ w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej 94 A  stanowi specjalistyczne MIĘDZYNARODOWE CENTRUM MEDYCYNY PODRÓŻY, udzielające ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych.

CENTRUM SZCZEPIEŃ rozpoczęło działalność w roku 2011 jako jednostka honorowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną (SANEPID)oraz  Instytut Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Lekarz medycyny rodzinnej i medycyny podróży Tomasz Bury w czerwcu 2011 roku ukończył 3 etapowy kurs certyfikowanego lekarza medycyny podróży. Pierwotnie rozpoczęliśmy szczepienia w Bielsku-Białej przy ul. Legionów. Wychodząc naprzeciw nowym oczekiwaniom Pacjentów i Podróżników certyfikowany lekarz rozpoczął swoja działalność w nowej siedzibie na .ul. Bystrzańskiej 94 A Posiadamy aktualny certyfikat i zgodę na wykonywanie szczepień przyznawany przez Państwowy Inspektorat Sanitarny (SANEPID) oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.

Wykwalifikowany personel CENTRUM SZCZEPIEŃ dokłada wszelkich starań w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie podróżników wybierających się na wyjazdy poza nasz kraj na wszelkiego rodzaju wyjazdy zorganizowane i indywidualne. W nowej placówce mają Państwo gwarancje pełnej konsultacji medycznej lekarza medycyny podróży, możliwości znalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania związane z podróżą do wszystkich krajów Świata. Dodatkowo będą Państwo obsłużeni w sympatycznej atmosferze nowoczesnego Centrum Medycyny Podróży bez narażenia na bakterie i wirusy jak w tradycyjnej przychodni, ponieważ dla nas najważniejsze jest dobro Pacjenta i bezpieczeństwo szczepienia. Jak powszechnie  wiadomo szczepienia w warunkach zagrożenia spotkania z innymi chorymi mogłoby być niebezpieczne dla Państwa zdrowia w trakcie szczepienia.

Nasza placówka jest przyjazna Pacjentom pod każdym względem - w trakcie konsultacji wydajemy bezpłatne broszury informacyjne o zagrożeniach w poszczególnych krajach, posiadamy liczne miejsca parkingowe przy budynku oraz umożliwiamy płatność za szczepienia karta kredytową wraz z wystawianiem faktur. Ponadto lekarz badający i dopuszczający do szczepienia udziela wszelkich informacji o profilaktyce przeciwmalarycznej oraz wystawia recepty na chemioterapeutyki skuteczne w wybranych miejscach zagrożenia.

Wykwalifikowany personel CENTRUM SZCZEPIEŃ troszczy się o bezpieczeństwo i zdrowie podróżników wybierających się na wyjazdy poza naszą ojczyznę na wszelkiego rodzaju wyjazdy zorganizowane i indywidualne.

Lekarz dysponując aktualną wiedzą o lokalnych ogniskach epidemii w poszczególnych krajach poinformuje Państwa o zagrożeniach, aby mogli Państwo z podróży przywieź szczęśliwe i inspirujące wspomnienia, bez tzw. „przywleczenia” chorób endemicznych.

Należy pamiętać, że choroby nabyte drogą kropelkowa, pokarmową, krwiopochodną lub poprzez insekty są coraz częściej przewożone do kraju . Ich wykrycie jest często bardzo trudne i czasochłonne, a leczenie długotrwałe i kosztowne. Nie warto ryzykować życia i zdrowia swojego oraz swoich bliskich.

W naszej poradni Podróżnik w trakcie konsultacji może znaleźć odpowiedź na wszelkie pytania dotyczące kierunku podróży oraz możliwość wystąpienia zagrożenia czynnikami chorobotwórczymi.
Lekarz zapozna Podróżnika ze specyfiką danego kraju stanowiącego cel wyjazdu oraz przedstawi sposoby zabezpieczenia w formie właściwych zachowań, profilaktyki medycznej bądź szczepień zalecanych.
Szczególny nacisk kładziemy na pełną informację, tak aby sposób zabezpieczenia był dostosowany do faktycznych potrzeb Podróżnika w zależności od celu i charakteru wyjazdu (urlopowego, trampingowego, zarobkowego).
W trakcie wizyty w CENTRUM SZCZEPIEŃ nasz Klient zostaje zaznajomiony z zasadami profilaktyki oraz otrzymuje bezpłatne materiały informacyjne w formie książeczek i broszur informujących o zagrożeniach w miejscu docelowego wyjazdu oraz zasad profilaktyki.
 

Nasza placówka jest posiadaczem Międzynarodowego Certyfikatu Medycyny Podróży i rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Lekarzem konsultującym i badającym przed szczepieniem jest lekarz specjalista medycyny ogólnej i rodzinnej Tomasz Bury, certyfikowany lekarz MEDYCYNY PODRÓŻY.

W trakcie wizyty w CENTRUM SZCZEPIEŃ nasz Klient zostaje zaznajomiony z zasadami profilaktyki oraz otrzymuje bezpłatne materiały informacyjne w formie książeczek i broszur informujących o zagrożeniach w miejscu docelowego wyjazdu oraz zasad profilaktyki.


W ramach współpracy z naszym Międzynarodowym Centrum Medycyny Podróży w Bielsku-Białej przy ul. Bystrzańskiej 94 A oferujemy:

1. Konsultację lekarską - medycyna podróży, choroby pasożytnicze, tropikalne, odkleszczowe.
2. Rekomendowane szczepienia w korzystnych i konkurencyjnych cenach.
3. Zaświadczenia o wykonaniu szczepień (międzynarodowa książeczka szczepień).
4. Porady dot. profilaktyki malarycznej, higieny i bezpieczeństwa podróży.
5. Zalecenia dotyczące wyposażenia apteczki podróżnej.
6. Zasady postępowania w razie wystąpienia dolegliwości chorobowych i kształtowania odpowiednich nawyków zdrowotnych podczas wyjazdu w różne regiony świata.
7. Ocenę stanu zdrowia po powrocie z podróży.
8. Szkolenia zbiorowe i wykłady dla zorganizowanych grup wyjeżdżających w rejony tropikalne.

Planując podróż do krajów o podwyższonym ryzyku zdrowotnym sugerujemy kontakt z naszym Centrum, celem odbycia konsultacji, w terminie 6-8 tygodni przed wyjazdem. Pozwoli to Państwu odpowiednio przygotować się do wyjazdu, jak również przeprowadzić wymagane szczepienia. Zapraszamy również na konsultacje poprzedzające nagłe wyjazdy. Ocena i porada lekarza pozwoli zminimalizować zagrożenie związane z podróżą.

Przed wizytą u lekarza

Przed wizytą naszym Centrum prosimy o przygotowanie następujących informacji:
• dokładna trasa podróży, środki transportu, kraje docelowe (w tym również region kraju, pora roku)
• warunki podróży, pobytu, sanitarne, zakwaterowania, wyżywienie
• aktywność podczas wyjazdu
• informacje dot. poprzednich wyjazdów
• informacje na temat schorzeń przewlekłych, przyjmowanych leków, alergii
• przebyte wcześniej szczepienia ochronne (prosimy zabrać książeczkę szczepień)
• informacje na temat ciąży lub planowanego karmienia piersią podczas podróży,
• zaburzenia odporności u podróżującego - związane z przewlekłymi chorobami lub stosowaniem leków.

Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie zadzwoń: tel. Centrum Szczepień tel. 530 800 757, a także bezpośredni kontakt z lekarzem medycyny podróży tel. 607 100 108

Placówki zainteresowane współpracą z Centrum Szczepień prosimy o kontakt w celu przekazania materiałów informacyjnych, pod numerem telefonu:    730 333 100