Aktualności

Wybierając się na wakacje do ciepłych krajów warto pomyśleć o szczepionce przeciwko cholerze i biegunkom podróżnych. Szczepionka zawiera całe zabite temperaturą lub formaldehydem bakterie przecinkowca cholery – Vibrio cholerae.

Szczepionka jest podawana doustnie jako zawiesina i granulat musujący.

Szczepionka pobudza powstawanie przeciwciał przeciw składnikom bakterii wywołującym cholerę, przeciw toksynie cholerycznej oraz przeciw szczepom Escherichia coli (ETEC), najczęstszemu czynnikowi biegunek podróżnych.

Podstawowe szczepienie dzieci w wieku od 2 do 6 lat obejmuje 3 dawki podawane doustnie w odstępie od 1 do 6 tygodni. Dawkę przypominającą podaje się po 6 miesiącach.
Dzieci powyżej 6 lat i osoby dorosłe otrzymują 2 dawki szczepionki w odstępie od 1 do 6 tygodni oraz dawkę przypominającą po 2 latach.

Ochrona po szczepieniu pojawia się po 1 tygodniu po zakończeniu szczepienia podstawowego, dlatego wszystkie dawki szczepionki należy przyjąć przynajmniej 1 tydzień przed planowanym wyjazdem.

Zapraszamy na konsultacje z lekarzem medycyny podróży na ul. Broniewskiego 64 w Bielsku-Białej.  W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt z rejestracją pod nr tel. 730 333 100 lub 530 800 757